تازه ترین مقالات دوربین مداربسته

دوربین نظارت اتاق کودک

منتشر شده در تاریخ : 1396/08/23 | بازدید کننده : 6241

دوربین اتاق کودک ، با توجه به اینکه مراقبت و نگهداری از کودکان همواره دغدغه اصلی والدین بوده و آرامش و آسایش کودک در صدر خواسته های آنان قرار دارد. امنیت و آرامش کودک در زمان خواب نیازمند آن است که محیطی امن و آرام برایش فراهم شود . به یک باره بیدار شدن کودک زمانی که در اتاقی مستقل و دور از پدر و مادر خویش می خوابد ممکن است باعث ترس کودک و گریه او شود...

در طول روز که ممکن است مادر مشغول کار های روزمره باشد یا شب هنگام که والدین خواب هستند و کودک در تخت و اتاق خویش به سر می برد امکان آن که صدای بیدار شدن و گریه کودک به گوش آن ها نرسد خیلی بالاست.

دوربین مراقبت از کودک دستگاهی شامل یک مانیتور یا تلویزیون و یک دوربین می باشد که توانایی پخش تصاویر ویدیویی دوربین به صورت زنده و لایو را دارد.

دوربین مراقبت از کودک و مانیتور بیسیم یکی از مناسب ترین وسیله ها برای مراقبت از بچه ها و کودکان و حتی کهنسالان یا معلولین جسمی و ذهنی و فرزندان و افرادی که نیاز به مراقبت و نظارت و کنترل محسوس یا نامحسوس دارند می باشد.

مانیتور کوچک آن به راحتی قابل حمل بوده و با مزیت هایی که در زیر به بعضی از آنها اشاره میکنیم یک وسیله نظارتی کامل در دستان خود خواهید داشت.

از دیکر کاربرد های دوربین مداربسته در اتاق کودک نظاره بر نحوه عملکرد پرستار با کودکتان می باشد و دوربین ها این قابلیت رانیز می توانند داشته باشند که شما ضمن مشاهده لحظه به لحظه کودکتان، می توانید با پرستار وی از دور ارتباط برقرار کرده و به او بگویید چه کارهایی را برای کودکتان انجام دهد.

از نکات جذاب دوربین اتاق کودک می توان به بیسیم بودن آن اشاره نمود یعنی بدون نیاز به سیم کشی، شما تصویر و صدایی زنده خواهید داشت.

برد این  دوربین وایرلس نیز تا 200 متر می باشد یعنی شما می توانید دوربین را در جایی گذاشته و تا فاصله 200 متری آنجا تصویر و صدای آن نقطه را با فرکانس کارکرد قوی 2.4 گیگاهرتز دیجیتالی برای ارسال سریع و بهتر تصویر به مانیتور دستی مشاهده کنید.

(منظور از 200 متر برای فضای باز بوده که در فضای بسته و داخل ساختمان بستگی به میزان موانع و امواج و فرکانسها و پارازیت های موجود در آنجا این برد تغییر خواهد نمود) .

دوربین های تحت شبکه انواع مختلفی دارند و با توجه به بودجه ای که شما هزینه می کنید امکانات و قابلیت های آنها افزایش پیدا می کنند.

این قابلیت ها میتوانند شامل مواردی مانند موارد زیر باشند:

مشاهده تصاویر بر روی تلفن همراه

پخش زنده تصاویر در تلویزیون های HD توسط والدین

ضبط و پخش صدا

ضبط و پخش زنده تصاویر با وضوح بالا

دوربین این دستگاه قابلیت چرخش، تنظیم و زوم از راه دور را دارد و می توانید به راحتی در لحظه به هر سمتی که نیاز بود،

این دوربین وای فای دار گردان را بچرخانید تا در هر لحظه تصویر کودک دلبندتان را داشته باشید.

همچنین این دستگاه دارای قابلیت دید در شب بوده و تصویر واضحی را حتی در شب ارائه می دهد.

برخی از انواع  آنها  امکانات شگفت انگیز پروژکتور با طرح آسمان پر ستاره را دارند.

که با روشن کردن آن طرح ستاره ها روی دیوار اتاق کودک ظاهر می شود که می تواند برای او بسیار جالب و لذت بخش باشد.

همینطور دارای چراغ خواب با قابلیت تنظیم میزان نور نیز هستند.

نکته مثبت دیگر برخی از انواع دوربین و مانیتور تصویری اتاق کودک  این است که این دستگاه علاوه بر کارایی دوربین و مانیتور،

دارای 19 لالایی و ملودی مختلف برای خواب کودک نیز هست.

شب ها همینطور که شما با استفاده از این دستگاه مراقب کودکتان هستید، او هم با لالایی دستگاه، خواب راحتی را تجربه می کند.

جهت شارژ دستگاه، کافی است آن را روی پایه شارژ قرار دهید.

قابلیت دید در شب

این دوربین با قابلیت دید در شب و داشتن 8 عدد لامپ LED از نوع IR مادون قرمز حتی در فضای کاملا تاریک و جایی که با چشم غیر مسلح چیزی دیده نمیشود نیز میتواند تصویر خوبی از فضای روبروی دوربین به شما بدهد.

یعنی این دوربین با دارا بودن لامپهای InfraRed با برد 5 متری شما می توانید تصویر فرزندتان را حتی در اتاق کامل تاریک بصورت سیاه و سفید و واضح ببینید و نیازی به روشن ماندن چراغ اتاق نیست تا نور آن جلوی خواب نوزاد را بگیرد (این لامپها دارای حسگر و سنسور بوده و بصورت اتوماتیک با کم شدن نور محیط روشن می شوند.)

 

قابلیت مکالمه 2 طرفه

با قابلیت مکالمه دوطرفه این نوع دوربین می توانید صدای گریه بچه یا درخواست کمک سالمندان و معلولین را بشنوید و خبردار شوید و همچنین برای همان از اتاق خواب خود برای بچه خودتان در اتاق دیگر یا حتی طبقه دیگر لالایی و قصه و داستان بگویید تا بخوابد یا توصیه های لازم را به فرد کهنسال یا معلول بدهید.

این دستگاه برای تمامی افراد، از جمله خانم های خانه دار دارای بچه ، کسانی که از سالخوردگان عزیزشان در خانه مراقبت می کنند و یا بسیاری از افراد دیگر که میخواهند از این وسیله جهت نظارت بر کارکنان یا کارمندان یا افراد خانواده و فامیل خود یا حتی به عنوان دزدگیر استفاده کنند توصیه می شود.

شما با این وسیله هر زمان که خواستید می توانید آن سمت یعنی مقابل دوربین را براحتی و فقط با فشار یک دکمه ببینید یا دستگاه را روشن بگذارید تا تصویر و صدای آن طرف را داشته باشید تا صدای گریه بچه یا درخواست سالخورده خود را بشنوید ، مثلا هنگام کار در آشپزخانه از اتفاقات اتاق بچه یا خردسالتان هم باخبر شوید.

و دیگر نیاز نیست هر 5 دقیقه یکبار به آنها سر بزنید